Piłka nożna

Kownacki znów zagra w Kolejorzu

• Zakładki: 54


Dawid Kownacki został wypożyczony do Lecha Poznań. Były wychowanek klubu przy Bułgarskiej wraca do stolicy Wielkopolski po niespełna 4,5 roku.

W lipcu 2017 Napastnik Kolejorza został sprzedany do włoskiej Sampdorii za 3,5 mln euro. Kariery tam nie zrobił, choć  2 lata później przeniósł się do Niemiec za większe pieniądze, do Fortuny Dusseldorf. Z tym zespołem spadł do II Bundesligi. Łącznie w jej barwach rozegrał 67 meczów, strzelając 12 goli i zaliczając 7 asyst.

W Lechu Poznań Dawid Kownacki rozegrał 117 meczów, zdobywając 27 bramek i notując 11 asyst. Może pochwalić się także tytułem mistrza Polski i dwoma superpucharami Polski. W reprezentacji Polski rozegrał 7 meczów, strzelając 1 gola. Był uczestnikiem EURO 2020, ale nie zagrał na nim ani minuty.

Wypożyczenie będzie trwało 5 miesięcy. W kontrakcie piłkarza nie ma klauzuli o możliwości jego wykupu latem. 24-letni napastnik ma kontrakt z Fortuną do końca czerwca 2023 roku i Niemcy wierzą, że w Poznaniu się odbuduje i wróci latem. Skąd ta wiara? Kownacki jest najdroższym piłkarzem w historii niemieckiego klubu. Klub z Dusseldorfu zapłacił za niego ponad 7 mln euro.

Obecny trener Lecha, Maciej Skorża mocno zabiegał o wypożyczenie zawodnika do Lecha. Sam piłkarz także był do tego przekonany.

Szkoleniowiec Lecha widzi w nim piłkarza, który wzniesie ofensywę Lecha na wyższy poziom i da jej więcej wariantów w ataku. Trener chce także pomóc zawodnikowi wrócić na właściwe tory i być może do reprezentacji Polski.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
70 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *