Piłka nożna

Wraca Ekstraklasa. W weekend pierwsze mecze

• Zakładki: 17


Już dzisiaj pierwsi piłkarze naszej Ekstraklasy wybiegną na boisko. Faworytem bukmacherów i ekspertów jest poznański Lech. Marsz w górne rejony tabeli powinna też zacząć Legia, znajdująca się w strefie spadkowej.

Drużyny PKO BP Ekstraklasy mają za sobą 19 kolejek. Wiosną do rozegrania pozostało im 15 serii. Mistrz kraju będzie wyłoniony najpóźniej 22 maja.

Lider Lech ma 41 punktów i spędził zimę z przewagą czterech nad drugą Pogonią Szczecin oraz sześciu nad Rakowem Częstochowa i Radomiakiem. Beniaminek z Radomia był największą rewelacją rundy jesiennej.

Na miejscach spadkowych są Bruk-Bet Termalica Nieciecza z 12 punktami, Legia Warszawa (15 pkt.), które jednak rozegrały jedno spotkanie mniej niż reszta stawki oraz Warta Poznań (16pkt). W tym sezonie spadają 3 zespoły.

Legia się odrodzi?

Największą niespodzianką po rundzie jesiennej jest pozycja Legii. Mistrz Polski poniósł 13 porażek. Drużynę prowadziło w tym czasie 3 trenerów.

Jest jednak szansa, że wiosną Legia się odrodzi. Może na to wpłynąć kilka zmian. Do pracy wrócił Aleksandar Vuković, którego pochopnie zwolniono jesienią 2020 roku. Nowym dyrektorem sportowym został Jacek Zieliński, druga po Vukoviciu legenda Legii. Zastąpił Radosława Kucharskiego, którego praca i decyzje wzbudzały wiele kontrowersji.

Podczas przygotowań do sezonu (m.in. w Dubaju) Legia rozegrała pięć meczów i wszystkie wygrała.

Najciekawsze transfery

Do takich można z pewnością zaliczyć powrót Dawida Kownackiego na Bułgarską. Przed Maciejem Skorżą trudna runda wiosenna, w której zadaniem będzie utrzymanie prowadzenia w tabeli i odzyskanie mistrzostwa po 7 latach dla Lecha. Pomóc ma w tym właśnie Kownacki, który wzmocni linię ataku Kolejorza.

Ciekawym transferem jest ściągnięcie Deiana Sorescu do Rakowa Częstochowa. Były już kapitan Dinama Bukareszt jest jednocześnie wielokrotnym reprezentantem Rumunii.

Do stolicy wraca Paweł Wszołek. Jego transfer do Unionu Berlin okazał się kompletnym niewypałem. Powrót do Legii ma pozwolić Wszołkowi się odbudować.

Ciekawy ruch wykonał Śląsk Wrocław. Zespół z Wrocławia sciągnął Dennisa Jastrzembskiego, gracza Herthy Berlin. To wielokrotny reprezentant niemieckich młodzieżówek, a później członek kadry U-21 Czesława Michniewicza.

Kamil Wilczek. To nabytek Piasta Gliwice. To właśnie w Piaście Kamil Wilczek zostawał królem strzelców Ekstraklasy, choć było to już niemal 7 lat temu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *