Piłka nożna

Wygrane Brazylii i Argentyny

• Zakładki: 21

Reprezentacja Brazylii wygrała 4:0 z Paragwajem i umocniła się na prowadzeniu w grupie eliminacji MŚ 2022 strefy CONMEBOL. Trzy punkty zdobyła także zajmująca drugie miejsce Argentyna, która pokonała Kolumbię 1:0.

Brazylijczycy objęli prowadzenie w 28. minucie gry po trafieniu Raphinhi. Na 2:0 w 62. minucie efektownym strzałem z ponad 20 metrów podwyższył Philippe Coutinho. Końcówka również należała do „Canarinhos” w 86. minucie na listę strzelców wpisał się Antony, a dwie minuty później wynik ustalił Rodrygo.

Podopieczni trenera Tite prowadzą z dorobkiem 39 punktów. O 4 „oczka” mniej mają Argentyńczycy, którzy minionej nocy pokonali 1:0 Kolumbię. Z kolei Kolumbia nie strzeliła gola od siedmiu meczów, czyli ponad 10 godzin. Na dwa mecze przed końcem eliminacji jest w bardzo złej sytuacji.

Coraz bliżej wyjazdu na mistrzostwa świata są też Ekwadorczycy, którzy zremisowali 1:1 z Peru. Ekwador prowadził do drugiej minuty po golu Michaela Estrady.

Na czwarte miejsce awansował Urugwaj po wygranej z Wenezuelą 4:1, a na szóste Chile, które pokonało Boliwię 3:2.

Do mistrzostw świata zakwalifikują się cztery najlepsze zespoły tej strefy, a piąty o awans powalczy w interkontynentalnym barażu z przedstawicielem Azji. Pewne gry w Katarze są już Brazylia i Argentyna.