Koszykówka

Drugie zwycięstwo Śląska Wrocław

• Zakładki: 32

Koszykarze wrocławskiego Śląska mają na koncie drugą wygraną w EuroPucharze. W Hali Stulecia pewnie pokonali Türk Telekom Ankara 80:67.

Był to trzeci mecz Śląska w ciągu sześciu dni i trener Andrej Urlep mógł mieć obawy, czy jego podopiecznym nie zabraknie sił. Wrocławianie mogli czuć się zmęczeni, ale i tak rozegrali świetne zawody i pokonali faworyzowaną drużynę z Turcji.

Gospodarze od pierwszych akcji dobrze spisywali się w defensywie i w pierwszej kwarcie pozwolili rywalom zdobyć tylko 11 punktów. W drugiej nadal radzili sobie nadspodziewanie dobrze i po tym, jak Karem Kanter wykorzystał dwa rzuty wolne, prowadzili już 30:15.

Od tego momentu goście zaczęli odrabiać straty, ale czwartą kwartę Śląsk rozpoczął przy prowadzeniu 59:50. Na jej początku przyjezdni zmniejszyli co prawda dystans do sześciu oczek (61:55) i można było odnieść wrażenie, że wrocławianie tracą siły. Kilka chwil później było 65:59 i rozpoczął się kluczowy fragment spotkania. Wrocławianie odżyli, ponownie zaczęli agresywniej bronić i wygrali następne trzy minuty 12:0 (77:59). Do końca pozostawało niewiele ponad dwie minuty i było jasne, że nie pozwolą sobie odebrać zwycięstwa.

Śląsk ma bilans 2-9 i siedem spotkań do rozegrania. Do 1/8 finału dostanie się aż 8 z 10 drużyn, ale szanse wrocławian nie zwiększyły się znacząco. Do ósmej lokaty nadal tracą trzy zwycięstwa, bo wyprzedzający ich Hamburg Towers niespodziewanie zwyciężyli w Andorze.

Śląsk Wrocław – Turk Telekom Ankara 80:67 (26:11, 16:21, 17:18, 21:17)

ŚLĄSK: Travis Trice 20, Kerem Kanter 13, Ivan Ramljak 12, Kodi Justice 12, Aleksander Dziewa 11, Martins Meiers 6, Szymon Tomczak 6, Jakub Karolak 0, Jan Wójcik 0, Kacper Gordon 0, Kacper Marchewka 0.

TÜRK TELEKOM: Anthony Clemmons 17, Alex Perez 13, JaJuan Johnson 12, Octavius Ellis 9, Erdi Gülaslan 6, Jared Terrell 3, Can Öğüt 3, Dorukhan Engindeniz 2, Burak Gozeneli 2.