Siatkówka

Najstarsza czynna siatkarka ma…85 lat

• Zakładki: 47


Ruth Mosimann Hoffmann już niebawem znajdzie się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najstarsza zawodniczka biorąca udział w oficjalnych zawodach sportowych. 85-latka w piątek uroczyście rozpocznie pierwszym serwisem siatkarski mecz między Moda Brusque Volei i Bluvolei Blumenau.

Ruth Hoffmann to jedna z najbardziej zasłużonych postaci dla siatkówki i sportu w Brusque. W brazylijskim mieście postanowiono, by uhonorować Donę Ruth Hoffmann, która była jedną z pionierek sportu. Mimo zaawansowanego wieku kobieta nadal gra w siatkówkę.

W piątek 4 lutego seniorka wystąpi w meczu ligowym drużyny Abel Moda Brusque, który gra w Superlidze B. To będzie pierwsze spotkanie, które od czasu wybuchu pandemii koronawirusa rozegrane zostanie z udziałem publiczności.

Sama zainteresowana mimo wieku nie traci wigoru. – Zachęcam ludzi do wychodzenia i kibicowania. Bardzo cenię trenera Mauricio Thomasa i myślę, że zobaczymy jeszcze wiele dobrego jeśli chodzi o siatkówkę w Brusque – stwierdziła seniorka, cytowana przez „O Municipio”.

Tym samym Hoffmann może trafić do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza siatkarka biorąca udział w oficjalnym meczu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
164 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *