Sprzęt sportowy

Nowoczesny sprzęt na siłownię – co warto zakupić? Podpowiadają eksperci z firmy SportsArt

• Zakładki: 29


Niezależnie od tego, czy planujesz wyposażyć domową siłownię, czy też zakupić nowy sprzęt do lokalnej siłowni, którą prowadzisz już od lat, twój wybór powinien paść na maszyny, przyrządy i akcesoria wykonane z wysokiej jakości materiałów, o ergonomicznej konstrukcji, cichej pracy i estetycznym wykonaniu. Nie bez znaczenia jest również energooszczędność sprzętu. 

Jakość sprzętu przekłada się na efektywność treningu. By zminimalizować ryzyko wypadków i kontuzji, czas zastąpić stary sprzęt ze stalowymi linkami sprzętem na siłownię, który korzysta z pasów kevlarowych. Ten rodzaj pasów klinowych jest stosowany przez najlepszych producentów sprzętów fitness na świecie. Ma niebagatelne znaczenie dla działania maszyn. Wykonane z wysokiej jakości mieszkanki gum wzmocnionej włóknami aramidowymi pasy są niezwykle trwałe, odporne na temperaturę, zróżnicowane czynniki atmosferyczne i odkształcenia.

Nowoczesny sprzęt na siłownię – co warto zakupić?

Z roku na rok rośnie popularność treningów cardio, pozwalających zrzucić nadprogramowe kilogramy i wzmocnić serce. W twojej siłowni nie powinno zabraknąć roweru stacjonarnego, bieżni, ergonometru wioślarskiego czy też trenażera eliptycznego znanego bardziej jako orbitrek. Nie zapominaj o osobach kochających treningi siłowe, kształtujące sylwetkę i poprawiające wydolność organizmu. Sprzęt na siłownię powinien być różnorodny, więc zadbaj o obecność różnego typu ławek – podstawą będzie ławka olimpijska – maszyn półwolnych, które wypełniają lukę między wolnymi ciężarami a typowymi urządzeniami siłowymi wyposażonymi w stosy obciążeń, a także takich akcesoriów jak sztangi, gryfy, talerze, odważniki kettlebell czy popularne hantle. Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią, warto zakupić maszyny, które pozwalają na ćwiczenie mięśni antagonistycznych, czyli przeciwstawnych grup mięśni.

Brama do ćwiczeń 

Brama treningowa to profesjonalne urządzenie, które sprawdzi się zarówno w klubie fitness, jak i w domowej siłowni, pod warunkiem że dysponujesz powierzchnią 3 m².  Brama pozwala na samodzielny trening całego ciała bez asekuracji drugiej osoby. Choć na ogół składa się z co najmniej jednego wyciągu i drążka w zależności od wariantu bramy, można wykorzystać odważniki kettlebell, worki treningowe, sztangę, piłki lekarskie czy też matę do ćwiczeń. Jej ergonomiczna budowa umożliwia wykonanie precyzyjnego i efektywnego treningu, celującego w różne partie mięśni, bez obaw o kontuzję.

Nowoczesna siłownia wykorzystuje energooszczędny sprzęt 

Jeśli prowadzisz klub fitness i kupujesz sprzęt na firmę, doskonale zdajesz sobie sprawę, jak dużym obciążeniem dla twojego biznesu są rosnące ceny prądu. Na szczęście jest sposób, by temu zaradzić. Firma SportsArt ma w swojej ofercie sprzęt do ćwiczeń cardio z serii ECO-POWR™, który zamienia energię kinetyczną, a zatem ruch osoby ćwiczącej, w energię elektryczną. Dzięki sile ludzkich mięśni zaoszczędzić tysiące kilowatogodzin w ciągu roku, dbając nie tylko o swój portfel, ale również i środowisko. 

Sprzęt na siłownię od jednego producenta

Kupując sprzęt na siłownię  od jednego producenta, nie tylko masz szasnę na wynegocjowanie atrakcyjnej zniżki, ale i zyskujesz czas. W przypadku usterki sprzętu nie będziesz musiał sprawdzać od kogo i gdzie zakupiłeś dany element. W ten sposób szybciej usuniesz awarię bez konieczności wyłączania sprzętu z użycia na długie tygodnie.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *