Piłka nożna

Popisowa gra Zielińskiego. Napoli remisuje na Camp Nou

• Zakładki: 59

Z bardzo dobrej strony pokazał się nasz reprezentacyjny pomocnik Piotr Zieliński. W 1/16 finału Ligii Europy Polak strzelił gola, a jego Napoli zremisowało na wyjeździe z Barceloną 1:1.

Piotr Zieliński mecz na Camp Nou rozpoczął w wyjściowej  jedenastce. Bardzo poważnie do starcia z Napoli podszedł Xavi, który wystawił najmocniejszy skład. Od pierwszego gwizdka zaczęli m.in. niedawno pozyskani Adama Traore, Ferran Torres oraz Pierre-Emerick Aubameyang.

W 29. minucie Zieliński dał swojemu zespołowi prowadzenie. Polak po akcji z Eljifem Elmasem strzelił lewą nogą na bramkę Marca-Andre ter Stegena. Golkiper Barcelony zdołał jeszcze odbić piłkę, ale wobec skierowanej pod poprzeczkę potężnej dobitki był już bezradny. Kilka minut wcześniej Polak mógł mieć na koncie asystę. „Zielu” znakomitym prostopadłym podaniem uruchomił Victora Osimhena, ale ten przegrał pojedynek z ter Stegenem.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości. W drugiej Barcelona przycisnęła. Ferran Torres wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Juana Jesusa. W końcówce gospodarze przycisnęli. Luuk de Jong nieznacznie pomylił się uderzając z przewrotki, a w jeszcze lepszej sytuacji spudłował Ferran Torres.

Zieliński swój występ zakończył w 80. minucie, kiedy został zmieniony przez Diego Demme.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 24 lutego na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu.

W pozostałych meczach nie obyło się bez niespodzianek. Za taką można uznać porażkę Borussii Dortmund z Ragners 2:4. Dortmundczycy zagrali bez swojego najlepszego zawodnika Erlinga Haalanda, jednak nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Z przebiegu meczu goście byli zdecydowanie lepsi.

Kolejną niespodzianką było zwycięstwo Sheriffa Tiraspol. Mołdawianie pokonali faworyzowaną Bragę 2:0.

Fantastyczne widowisko stworzyli piłkarze Zenitu i Realu Betis. W meczu zobaczyliśmy aż pięć bramek. Ostatecznie lepsi okazali się goście z Hiszpanii wygrywając 3:2.