Piłka nożna

Senegal ostatnim półfinalistą PNA

• Zakładki: 47

Senegal pokonał Gwineę Równikową 3-1  i został ostatnim półfinalistą mistrzostw Afryki. W półfinale jego rywalem będzie niespodziewanie zespół Burkina Faso, który ograł wczoraj Tunezję 1-0.

Mistrzostwa Czarnego Lądu wkraczają już w decydującą fazę. Znamy wszystkich półfinalistów imprezy. Do Kamerunu, Egiptu, Burkina Faso dołączył ostatni zespół – Senegal.

Lwy Terangi – taki przydomek ma reprezentacja Senegalu – były zdecydowanym faworytem tego spotkania. W 28 minucie objęli oni prowadzenie, a strzelcem gola był Famara Diedhiou.

Więcej bramek nie było w pierwszej połowie. W drugiej natomiast gra się wyrównała. Zwodnicy Gwinei ruszyli do odrabiania strat. I udało im się – w 57 minucie wyrównującego gola strzelił Jannick Buyla.  Mecz rozpoczął się od nowa.

11 minut później Senegal ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem strzelcem gola był Cheikhou Kouyate.10 minut później na 3-1 podwyższył Ismaila Sarr, grający na co dzień w angielskim Watford FC.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Senegal zameldował się w półfinale Pucharu Narodów Afryki.

Pierwszy mecz półfinałowy w środę. Burkina Faso zagra z Senegalem.