Pekin 2022

Saneczkarze na wysokim ósmym miejscu

• Zakładki: 25

Polscy saneczkarze zajęli wysokie, ósme miejsce w finale sztafet na zimowych igrzyskach Pekin 2022. Złoty medal wywalczyli faworyzowani Niemcy z czasem 3:03.406 i nowym rekordem toru. O zaledwie osiem setnych sekundy wyprzedzili Austriaków, a brąz przypadł Łotyszom.

Podczas rywalizacji w National Sliding Centre w Yanqing Polacy w sztafetowym pojedynku wystąpili w składzie: Klaudia Domaradzka i Mateusz Sochowicz w jedynkach oraz dwójka Wojciech Chmielewski – Jakub Kowalewski.

W środę Chmielewski i Kowalewski zajęli dziewiąte miejsce w rywalizacji saneczkowych dwójek. Wcześniej indywidualnie Sochowicz był 25., a Domaradzka skończyła rywalizację na 27. pozycji.

Biało-Czerwoni liczyli jednak na lepszy wynik w drużynie i udało się. Polacy ostatecznie zajęli ósmą lokatę i zapewnili sobie stypendia sportowe. Do zwycięzców mieli stratę 3,730 s.

Ósme miejsce Polaków oznacza, że są najwyżej sklasyfikowaną reprezentacją spośród tych nacji, które nie posiadają własnego toru saneczkowego.