Pekin 2022

Kolejny pozytywny test wśród naszych olimpijczyków

• Zakładki: 75


Natalia Maliszewska uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 – poinformował na Twitterze Polski Komitet Olimpijski. Reprezentantka kraju w short tracku przebywa w izolacji i jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania.

Polski Komitet Olimpijski informuje, że Natalia Maliszewska (short track) uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. To kolejny przypadek w Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022. Zawodniczka zgodnie z wytycznymi przebywa w izolacji – napisał PKOl na Twitterze.

Natalia Maliszewska zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m i siódme na dystansie dwukrotnie dłuższym. W obu konkurencjach jest jedną z kandydatek do medalu olimpijskiego w Pekinie, ale jej plany może pokrzyżować choroba.

Gwiazda olimpijskiej reprezentacji Polski ma sześć dni, by uzyskać dwa negatywne wyniki testów na koronawirusa. To warunek, by dopuścić zawodniczkę do zaplanowanych na 5 lutego eliminacji na dystansie 500 m. Polka ma walczyć nawet o złoto.

Kilka dni temu Natalia Maliszewska wspólnie z ponad 30-osobową grupą polskich sportowców złożyła ślubowanie w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie. To ona odczytała tekst przysięgi. Po przylocie do Chin wszyscy regularnie poddawani są testom na koronawirusa i już w pierwszych dniach pozytywne wyniki uzyskało kilka osób, w tym sportowcy. W izolacji przebywają obecnie m.in. chorąża kadry Natalia Czerwonka oraz łyżwiarze szybcy Magdalena Czyszczoń i Marek Kania. Teraz dołączyła do nich Natalia Maliszewska.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *