Pekin 2022

Król chorążym naszej reprezentacji

• Zakładki: 24


Polski Komitet Olimpijski poinformował, że dojdzie do zmiany jednego z chorążych w reprezentacji Polski na ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Natalię Czerwonkę, która znajduje się na kwarantannie, zastąpi snowboardzistka Aleksandra Król.

Polski Komitet Olimpijski informuje, że podczas ceremonii otwarcia XXIV ZIO Pekin 2022 wraz ze Zbigniewem Bródką polską flagę będzie nieść snowboardzistka Aleksandra Król – przekazał na Twitterze PKOl.

Snowboardzistka Aleksandra Król zastąpi panczenistkę Natalię Czerwonkę. Miała ona pozytywny wynik testu na COVID-19 i jej występ stoi pod znakiem zapytania.

Flagę Polski będzie niosła wspólnie z łyżwiarzem szybkim Zbigniewem Bródką.

Król wystartuje igrzyskach po raz trzeci. W Soczi w 2014 roku zawody w slalomie równoległym ukończyła na 30. miejscu. Cztery lata później w slalomie gigancie równoległym w południowokoreańskim Pjongczangu była 11.

37-letni Bródka wystąpi w najważniejszej zimowej imprezie czterolecia po raz czwarty w karierze. Największymi sukcesami panczenisty Błyskawicy Domaniewice jest zdobycie złotego medalu igrzysk w Soczi na 1500 m oraz brązowego w zawodach drużynowych.

Przed trwającym sezonem Bródka nie startował w zawodach, a jedynie trenował, i wydawało się, że wkrótce zakończy karierę. Tej zimy wrócił jednak do wyczynowego sportu. Udało mu się wywalczyć kwalifikację olimpijską w biegu ze startu wspólnego oraz na swoim koronnym dystansie 1500 m.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *