Pekin 2022

Biahtlon. Hojnisz-Staręga na 20 miejscu

• Zakładki: 22

Słabo zaprezentowały się nasze reprezentantki w biegu indywidualnym. Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz-Staręga zanotowała 2 pudła na strzelnicy i zajęła ostatecznie 20 miejsce. Wygrała Niemka Denise Herrmann.

Do 3 strzelania Hojnisz liczyła się w walce o podium. Uzyskiwała dobre rezultaty na punktach pomiaru czasu i zaliczyła bezbłędne strzelanie przy okazji pierwszej wizyty na strzelnicy. Na kolejnym okrążeniu przyspieszyła. Uzyskiwała czasy zbliżone do najlepszych zawodniczek. I przy drugim strzelaniu znów spisała się kapitalnie. Była bezbłędna.

Póżniej dobra passa się skończyła. Pudła na strzelnicy, mimo dobrego biegu, zepchnęły Polkę na dalsze pozycje. Ostatecznie była 20.

Kamila Żuk po trzech pudłach skończyła na całkiem dobrej, 36. pozycji. Mistrzyni Europy sprzed roku nabawiła się jednak przeziębienia przed startem i być może to ją osłabiło. Gorzej spisały się pozostałe Polki. Anna Mąka spudłowała aż 9 razy i skończyła na 85, lokacie, czyli przedostatniej. Lepiej wypadła Kinga Zbylut, która pomyliła się trzy razy na strzelnicy i była 55.

Złoty medal wywalczyła Denise Hermann, która wyprzedziła Francuzkę Anais Chevalier-Bouchet oraz Norweżkę Marte Olsbu Roeiseland.