Pekin 2022

Znamy skład Polaków na Paraolimpiadę

• Zakładki: 15


Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Polski Komitet Paraolimpijski ogłoszono skład reprezentacji Polski. Biało-czerwone barwy reprezentować będzie 8 zawodników i jeden przewodnik. Wystartują w 4 dyscyplinach.

Zimowe paraigrzyska zgodnie z planem rozpoczną się 4 marca 2022. Chorążymi mianowani zostali biathlonistka i biegaczka narciarska Iweta Faron oraz narciarz alpejski Andrzej Szczęsny.

Poza nimi, w ogłoszonym składzie, znaleźli się: brązowy medalista z Pjongczang w slalomie gigancie (monoski) Igor Sikorski, snowboardzista Wojciech Taraba, biathloniści i biegacze narciarscy: Monika Kukla, Krzysztof Plewa, Witold Skupień oraz Piotr Garbowski, startujący z przewodnikiem Jakubem Twardowskim.

Są jeszcze szanse na powiększenie składu naszych zawodników w paranarciarstwie alpejskim – oczekujemy na ostateczne decyzje organizatorów w sprawie tzw. „dzikich kart”.

Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga podkreślił podczas konferencji w Centrum Olimpijskim, że choć reprezentacja jest skromna, to z potencjałem na podium.

– Mamy w składzie trzech zawodników, którzy mają realne szanse na medal, a jakikolwiek medal będzie sukcesem zimowego sportu paraolimpijskiego. Zimą rywalizacja odbywa się jedynie w sześciu dyscyplinach, a w Polacy uzyskali kwalifikację w czterech z nich – mówił.

Warto wspomnieć, że pierwszy krążek wywalczony przez paraolimpijczyków w Pekinie byłby osiemsetnym w historii polskiego sportu paraolimpijskiego. Do tej pory krajowi sportowcy z niepełnosprawnościami zdobyli 799 medali. W tym 45 w igrzyskach zimowych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
62 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *