Pekin 2022

Koronawirus dziesiątkuje naszą kadrę

• Zakładki: 16


Fatalne wieści płyną z Pekinu. Natalia Maliszewska otrzymała drugi wynik testu. Wynik jest pozytywny, co najprawdopodobniej wyklucza ją ze startu w jej koronnej dyscyplinie – short tracku na 500 m.

PKOl informuje, że czwórka sportowców Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin2022, którzy przebywają w izolacji, otrzymała w czwartek pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w organizmie. Dotyczy to też Natalii Maliszewskiej i Magdaleny Czyszczoń – czytamy w komunikacie PKOl.

Wczoraj nasza zawodniczka miała pierwszy test. Jego wynik był negatywny. W przypadku jeszcze jednego mogłaby wrócić do treningów. Tak się jednak nie stało. Drugi test na covid-19 dał wynik pozytywny.

W tej sytuacji Polce pozostaje mieć nadzieje, że testy w piątek i w sobotę będą dla niej pomyślne. Wówczas niemal prosto z pokoju musiałaby udać się na kwalifikacje. Rywalizacja o medale zaplanowana jest na 7 lutego.

Jest też niewielka szansa na to, że izolacja naszych sportowców zostanie skrócona. Ich przypadki zostały zgłoszone (znowu) do Medycznego Panelu Eksperckiego, z prośbą/żądaniem o warunkowe zwolnienie… Miejmy nadzieję, że Panel rozpatrzy to na korzyść zawodniczek jeszcze dzisiaj… – napisał na Twitterze szef Misji Olimpijskiej Konrad Niedźwiedzki.

Natalia Maliszewska to jedna z naszych niewielu nadziei na zdobycie medalu podczas rozpoczynających się w piątek igrzysk olimpijskich w Pekinie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *