Pekin 2022

Maliszewska pokazała moc. Polka awansowała do ćwierćfinału

• Zakładki: 25


Natalia Maliszewska w znakomitym stylu awansowała do ćwierćfinału biegu na 1000 metrów. Polka po piorunującym finiszu wygrała swój bieg z czasem 1:20.610 s. O miejsce w półfinale powalczy w piątek 11 lutego.

Maliszewska wróciła na tor. Po ogromnych perturbacjach związanych z wynikami testu na koronawirusa i skierowaniem na izolację, reprezentantka Polski straciła szansę występu na swoim koronnym dystansie 500 metrów.

I tak naprawdę nikt nie wiedział, czego spodziewać się po naszej zawodniczce. Czas spędzony w izolatce zrobił swoje. Sama Maliszewska mówiła: – nie wiem, czy mnie ktoś zaraz nie wróci, czy ktoś mi nie powie, że (…) żartowaliśmy znowu – mówiła Maliszewska. Pierwsze co robię, gdy się budzę, choć noce są ciężkie, (…) bo nie wiem czy zaraz nie będę musiała wracać do Galaxy (…) hotelu, który się tak nazywał, budzę się i od razu łapię za telefon z myślą, że dostanę wiadomość (…), że jestem pozytywna znowu, albo że nie mogę wyjść na trening, nie mogę startować….

Dlatego ze sporymi obawami, ale i nadzieją oczekiwaliśmy pierwszego startu Polki w Igrzyskach. Maliszewska wytrzymała ciśnienie i pojechała znakomicie.

Bieg rozpoczął się od falstartu Jekatieriny Jefriemienkowej. Powtórka odbyła się w pełnej obsadzie. Polka ruszyła spokojnie, na trzecim miejscu. Trzymała się blisko rywalek, ale po chwili spadła na ostatnią pozycję. Fantastycznie zaatakowała na pięć okrążeń przed metą, kiedy przeszła na drugie, a niedługo później pierwsze miejsce.

Z czasem 1:29,610 wygrała swój wyścig eliminacyjny i zakwalifikowała się do ćwierćfinału.

Druga z reprezentantek Polski – Kamila Stormowska – nie zakwalifikowała się do ćwierćfinału. Zajęła ostatnie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym.

Ćwierćfinały biegu na 1000 metrów odbędą się w piątek, o godz. 12:00 czasu polskiego. O 12:55 wystartują półfinały, a medale zostaną rozdane o godz. 13:43.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
80 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *