Sporty zimowe

Niezły występ Polaków w Lahti

• Zakładki: 53


Dawid Kubacki zajął siódme miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie Pucharu Świata! Kamil Stoch był jedenasty, Piotr Żyła czternasty! Trzech Polaków w pierwszej „15” tych zawodów w Lahti. Po emocjonującej walce wygrywają ex-aequo Halvor Egner Granerud i Ryoyu Kobayashi.

Norweg i Japończyk zgromadzili tą samą ilość punktów – 278. Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft.

Przed rozpoczęciem sezonu planowano, że w Lahti odbędą się dwa konkursy, ale jeden dołożono ze względu na ten odwołany w Sapporo.

W piątkowej rywalizacji indywidualnej trzecie miejsce zajął Piotr Żyła – najlepszy był Stefan Kraft z Austrii, a drugi Norweg Halvor Egner Granerud.

Dzień później w konkursie drużynowym Polacy spisali się dość słabo. Zajęli dopiero siódmą lokatę.

W niedzielę po przebrnięciu kwalifikacji w pierwszej serii zameldowali się wszyscy startujący Polacy. Po pierwszej serii odpadli Hula, Juroszek i Wąsek.

W walce o punktu pozostali za to dziewiąty na półmetku Dawid Kubacki (125 metrów), piętnasty Stoch (125 m), a Żyła zajmował 20. lokatę (122 m).

Ostatecznie w drugiej serii najlepiej z naszych zawodników wypadł Kubacki, który skoczył 128m. Dało mu to ostatecznie siódme miejsce. To najlepszy wynik Dawida w tegorocznej edycji Pucharu Świata.

Stoch był 11, a Żyła 14.

Znakomicie skoczył piąty w połowie konkursu Ryoyu Kobayashi. Japończyk miał 130,5 metra i włączył się do walki o triumf. Ostatecznie podzielił on miejsce na najwyższym podium z Norwegiem Granerudem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
111 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *