Sporty zimowe

Zwrot w sprawie Żyły. Skoczek ruszył do Willingen

• Zakładki: 46


Piotr Żyła otrzymał dwa negatywne wyniki testu na COVID-19. Wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Willingen – poinformował w mediach społecznościowych PZN.

Piotr Żyła otrzymał dwa negatywne wyniki testu na COVID-19 i wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Willingen. W weekend na Muehlenkopfschanze powalczy 7 naszych reprezentantów: Kinga Rajda, Nicole Konderla, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula i Piotr Żyła.

Taki komunikat pojawił się w czwartek wieczór w mediach społecznościowych na profilu Polskiego Związku Narciarskiego.

Przypomnijmy, 20 stycznia Piotrek Żyła uzyskał pozytywny wynik testu na covid-19. Jego występ na Olimpiadzie stanął pod dużym znakiem zapytania. Polska kadra Polska kadra chciała wylecieć do Chin już 31 stycznia z Niemiec. Do tego czasu każdy z zawodników musi przedstawić cztery negatywne wyniki testów PCR – najstarszy ma być wykonany na 5 dni przed wylotem. Praktycznie nie ma szans, by Żyła wyleciał razem ze wszystkimi zawodnikami do Państwa Środka. Trzeba mu będzie zorganizować osobny lot na początku lutego tuż przed początkiem rywalizacji.

Skoczkowie rywalizację rozpoczną już na samym początku imprezy – 6 lutego odbędzie się konkurs indywidualny na normalnej skoczni. Treningi będą trwać od 3 lutego.

Ostatecznie, po negatywnych wynikach testu, nasz skoczek wystartuje w ostatnim turnieju przedolimpijskim w Willingen.

Ze względu na małą liczbę skoczków organizatorzy postanowili odwołać kwalifikacje i zastąpić je prologiem. Wobec tego, że udział w piątkowych skokach nie jest obowiązkowy, Piotr Żyła pojawi się w sobotnim konkursie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *