Pekin 2022

O co chodzi z Natalią Maliszewską? Koszmar polskiej panczenistki

• Zakładki: 14


Jak poinformował Polski Komitet Olimpijski, Natalia Maliszewska znów otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Tym samym wzięła udziału w sobotnich kwalifikacjach na 500 m w short tracku.

To historia bez szczęśliwego zakończenia. Od tygodnia trwał wyścig z czasem, by Natalia Maliszewska wzięła udział w rywalizacji na swoim koronnym dystansie. W 2018 r. została wicemistrzynią świata, a rok później mistrzynią Europy. Na początku obecnego sezonu wygrała przedolimpijską próbę, która odbyła się w Pekinie.

Podczas igrzysk na nim nie wystartuje, przynajmniej na 500 m. Mimo że w nocy z piątku na sobotę czasu chińskiego została zwolniona z izolacji i wróciła do wioski olimpijskiej. Co prawda 26-letnia Maliszewska w piątek uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale dzięki dyplomatycznym reakcjom Polskiej Misji Olimpijskiej i Polskiego Komitetu Olimpijskiemu mogła mieć nadzieję na sobotni start.

Ta jednak prysła jak bańka mydlana krótko przed rozpoczęciem rywalizacji. Polka musiała przejść jeszcze jeden test, tuż przed wejściem do hali, w której odbędą się zawody. Badanie wykazało, że jest „pozytywna”. To ostatecznie wykluczyło ją z zawodów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
53 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *