Reprezentacja

Wiemy, kto będzie w sztabie Michniewicza

• Zakładki: 47


W mediach pojawiły się informacje dot. składu sztabu trenera Czesława Michniewicza. Znalazł się w nim m.in. trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk. Dziś PZPN najprawdopodobniej oficjalnie zatwierdzi skład sztabu nowego selekcjonera.

W zeszłym tygodniu Czesław Michniewicz został oficjalnie zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Natychmiast ruszył on do pracy – spotkał się już z wieloma kadrowiczami. Zaczął od wizyty u Roberta Lewandowskiego, później wybrał się natomiast do tych piłkarzy, którzy na co dzień grają we Włoszech.

 W międzyczasie trwało kompletowanie sztabu reprezentacji Polski. W jego zespole znajdą się przede wszystkim tacy szkoleniowcy, którym trener ufa, zna ich od dawna. I wielokrotnie z nimi współpracował.

– Oprę się na ludziach, z którymi współdziałałem podczas pracy w reprezentacji U-21 – zapowiadał na pierwszej konferencji prasowej, cytowany przez Przegląd Sportowy. Teraz ten sam dziennik podał nazwiska specjalistów, którzy znajdą się w sztabie.

Asystentami selekcjonera będą Mirosław Kalita i Kamil Potrykus. Z bramkarzami pracować mają natomiast Tomasz Muchiński oraz Andrzej Dawidziuk.

 Zmian nie będzie w sztabie medycznym, którym wciąż dowodzić ma Jacek Jaroszewski. Szefem banku informacji pozostanie Hubert Małowiejski, a team managerem reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Na razie do zespołu nie dołączy żaden z byłych reprezentantów Polski. Łukasz Piszczek i Jerzy Dudek odmówili współpracy z nowym trenerem.

Podczas dzisiejszego zebrania, zarząd PZPN ma potwierdzić te informacje, a następnie ogłosić na konferencji prasowej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
123 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *