Siatkówka

ZAKSA Kędzierzyn -Koźle jedną nogą w ćwierćfinale LM

• Zakładki: 41


Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle są coraz bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów. We wtorek wicemistrzowie Polski pewnie pokonali na wyjeździe słoweński OK Maribor 3:0 (19, 11, 21).

Klubowi mistrzowie Europy trafili do bardzo trudnej grupy C. Mierzą się w niej z włoską Cucine Lube Civitanova, rosyjskim Lokomotiwem Nowosybirsk i słoweńskim Mariborem. Po czterech spotkaniach siatkarze Gheorghe Cretu mają na swoim koncie 10 punktów i są coraz bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Wtorkowe rewanżowe spotkanie Grupy Azoty ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle z OK Merkur Maribor rozegrano na Słowenii, mimo że pierwszy mecz (wygrany przez ZAKS-ę 3:0) również odbył się u rywali kędzierzynian. Mistrzowie Europy przez ostatnie tygodnie zmagali się z problemami kadrowymi, związanymi z zakażeniami koronawirusem, więc starcie musiało zostać przełożone. Klub z Mariboru zgodził się na zmianę daty, jednak złożył prośbę o rozegranie meczu u siebie.

Spokojna gra ZAKSY

Aktualny mistrz Słowenii zanotował w pierwszej partii jedynie 16 procent dokładności. Ten problem przeciwników świetnie wykorzystali w drugim secie siatkarze ZAKS-y, dokładając mocy na zagrywce i zapisując kolejne sześć bloków. Liderem przyjezdnych był Kamil Semeniuk, który popisał się świetnym przyjęciem (62 procent dokładności) i zdobył trzy asy serwisowe. Kędzierzynianie zdominowali rywali, wygrywając ostatecznie aż 25:11.

Po zmianie stron w kilku pierwszych akcjach swoją najlepszą siatkówkę zaprezentowali Słoweńcy, co dało im prowadzenie 13:10. ZAKSA nie zamierzała jednak przedłużać tej konfrontacji. Najpierw za spawa kilku asów serwisowych Kamila Semeniuka doprowadziła do remisu, a później szybko i efektownie zaczęła powiększać przewagę. Ostatecznie kędzierzynianie wygrali 25:21, a spotkanie 3:0.

Dwa-trzy punkty …i awans w kieszeni

Wicemistrzowie Polski z 10 punktami zajmują w grupie C drugie miejsce, tracąc punkt do prowadzącego Cucine Lube. O ćwierćfinał Ligi Mistrzów, do którego drużynie z Kędzierzyna-Koźla potrzeba jeszcze dwóch-trzech punktów, ZAKSA powalczy na wyjazdach. W sobotę 12 lutego z Lokomotiwem Nowosybirsk (mecz pierwotnie miał zostać rozegrany w Kędzierzynie-Koźlu, dzięki zamianie ZAKSA uniknęła walkowera za kwarantannę) oraz w środę 16 lutego z Cucine Lube Civitanovą.

Wcześniej awans do ćwierćfinału zapewniła sobie inna polska drużyna – Jastrzębski Węgiel. Mistrzowie Polski wygrali wszystkie cztery dotychczasowe mecze w grupie A bez straty seta.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
72 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *