Tenis

Bez sensacji w deblu kobiet. Czeszki górą

• Zakładki: 83


Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova wygrały Australian Open w deblu, pokonując w finale reprezentującą Kazachstan Annę Danilinę i Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 6:7 (3-7), 6:4, 6:4. To pierwszy wspólny tytuł czeskich tenisistek w Melbourne, a czwarty w Wielkim Szlemie.

W kobiecym deblu obyło się bez niespodzianek. Wygrała para rozstawiona z numerem 1. Mecz trwał 2 godziny i 42 minuty.

Czeszki startowały razem już jako juniorki. Wygrały w tej kategorii wiekowej m.in. wielkoszlemowy French Open, podczas którego w finale również mierzyły się z Haddad Maią.

W seniorskiej karierze razem cieszyły się z sukcesu w czterech imprezach tej rangi; wcześniej dwukrotnie na kortach im. Rolanda Garrosa (2018 i 2021) i raz w Wimbledonie (2018). Krejcikova dodatkowo ma na koncie triumf singlowy w Paryżu sprzed roku. A także trzy zwycięstwa z rzędu w Australian Open w mikście (2019-21).

Czeszki to także mistrzynie olimpijskie z Tokio w deblu.

Chcę podziękować mojej partnerce Katerinie – powiedziała po meczu Barbora Krejcikova, czwarta rakieta świata w singlu. – Gra ze mną od bardzo dawna i cieszę się, że nadal bardzo dobrze ze sobą współpracujemy. Nie mogę się doczekać kolejnej przygody – dodała.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
84 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *