Pekin 2022

Koronawirus u Norwegów. Kolejna gwiazda z wynikiem pozytywnym

• Zakładki: 15


Kolejnym sportowcem, który zakaził się koronawirusem jest Jarl Magnus Riiber, czyli jeden z faworytów do złota w kombinacji norweskiej.

Jarl Magnus Riiber jest niekwestionowaną gwiazdą kombinacji norweskiej. Choć ma dopiero 24 lata, trzy razy zdobył Kryształową Kulę, a do tego czterokrotnie sięgał po medale mistrzostw świata. Na liście sukcesów brakowało mu jedynie tak naprawdę złotego medalu olimpijskiego.

Jarl Magnus Riiber uzyskał dwa pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa. Aby Riiber mógł wystartować w Pekinie musi uzyskać teraz dwa negatywne wyniki testów. W przeciwnym razie nie będzie mu dane powalczenie o medale w najważniejszej imprezie czterolecia.

Wcześniej pozytywny wynik testu otrzymał trenujący z Norwegami, notujący bardzo dobre wyniki w tym sezonie, Estończyk Kristjan Ilves. Bliski kontakt z Estończykiem oprócz Riibera mieli również m.in. zwycięzca tegorocznej edycji Nordic Combined Triple rozgrywanej tuż przed Igrzyskami, Joergen Graabak, czy też biathlonista Johannes Thingnes Boe, skoczkini narciarska Anna Odine Stroem oraz kilku innych norweskich sportowców.

Pierwsze zawody kombinatorów na Igrzyskach w Pekinie odbędą się 9 lutego. Zawodnicy zmierzą się na skoczni normalnej oraz na dystansie 10 kilometrów, a dwa kolejne konkursy, 15 i 17 lutego. 15 zawodnicy powalczą na dużej skoczni i dystansie 10 kilometrów. 17 przystąpią do rywalizacji drużynowej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *