Reprezentacja

Lewandowski i spółka nie polecą do Rosji

• Zakładki: 76


Polski Związek Piłki Nożnej postanowił, że reprezentacja nie poleci do Moskwy na barażowy mecz z Rosją o udział w mistrzostwach świata.

Półfinałowy mecz barażowy Rosja – Polska zaplanowano na 24 marca w Moskwie. Zwycięzca w spotkaniu finałowym o awans do mistrzostw świata zmierzy się z lepszym z pary Szwecja – Czechy.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę PZPN oraz piłkarskie federacje Szwecji i Czech wydały wspólne oświadczenie.

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej – napisano.

Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji. W związku z tym oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań – dodano.

 W tych okolicznościach nie wyobrażamy sobie rozgrywania meczu w Rosji – napisał w mediach społecznościowych po opublikowaniu oświadczenia prezes PZPN Cezary Kulesza.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
145 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *