Pekin 2022

Monika Hojnisz-Staręga: chcę spełnić marzenia

• Zakładki: 16


-Przyjechałam tutaj spełnić swoje marzenia. Co z tego wyniknie, to zobaczymy – powiedziała Hojnisz-Staręga, której marzy się olimpijski medal. Tyle że nie dokonała tego jeszcze żadna Polka w biathlonie.

Dla Moniki Hojnisz-Staręgi zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie będą trzecim i w karierze.

Podczas ZIO Soczi 2014 zajęła 5. (bieg 12,5 km), 12. (bieg indywidualny na 15 km), 19. (10 km) oraz 21. (w sprincie) miejsce. Była także 10. w sztafecie wraz z koleżankami z reprezentacji.

Świetnie zaprezentowała się podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w koreańskim PyeongChang, gdzie na 15 km była 6., a w sztafecie kobiet z koleżankami z ekipy zajęła 7. miejsce.

Biathlonowe trasy w Zhangjiakou nie będą jednak miłością 30-latki. – Kompletnie mi się nie podobają – przyznała Polka.

Medalistka mistrzostw świata i Europy już wie, że w Zhangjiakou wcale łatwo nie będzie. Trasy są odsłonięte. Hula na nich wiatr, a śnieg jest bardzo tępy. Do tego mróz szczypie mocno każde nieosłonięte miejsce.

– Na takim mrozie narty nigdy nie pracują tak, jak – jak to mówię – na letnim śniegu. Do tego wszystkiego dochodzi niska wilgotność. To wszystko powoduje, że poślizg narty nie jest taki, jak by się chciało. To nie jest miejsce, w którym można się zakochać. Będzie trudna walka na trasach, ale nigdy nie jest łatwo – oceniła.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *