Tenis

Triumf australijskiego tenisa

• Zakładki: 451


Nick Kyrgios i Thanasi Kokkinakis zostali pierwszymi deblistami, którzy występując z „dziką kartą” triumfowali w wielkoszlemowym Australian Open. W sobotnim finale pokonali 7:5, 6:4 inną australijską parę Matthew Ebden – Max Purcell.

Sobota 29 stycznia 2022 roku przejdzie do historii australijskiego tenisa. Najpierw Ashleigh Barty wygrała kobiecy turniej pokonując w finale amerykankę Danielle Collins 6:3, 7:5.

A teraz zakończył się wielki australijski finał debla. To był pierwszy od 42 lat deblowy finał Australian Open z czterema reprezentantami gospodarzy. W 1980 roku rywalizowali w nim Mark Edmondson i Kim Warwick z parą Peter McNamara – Paul McNamee.

Po raz pierwszy w liczonej od 1968 roku Open Erze w prestiżowym turnieju w Melbourne triumfował męski duet, który wystąpił dzięki otrzymanemu od organizatorów zaproszeniu.

Kyrgios i Kokkinakis – którym nadano przydomek „Special Ks”, gdy byli juniorami – wywalczyli pierwszy tytuł wielkoszlemowy w karierze. W ostatnich tygodniach grali widowiskowo i bez presji, co pomogło im wyeliminować w drugiej rundzie najwyżej rozstawionych Chorwatów Mate Pavica i Nikolę Mektica.

Do tej pory obaj zawodnicy swoje największe sukcesy odnosili w grze pojedynczej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
443 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *