Tenis

Majchrzak odpadł po walce

• Zakładki: 44

Kamil Majchrzak postawił bardzo twarde warunki w półfinale turnieju ATP 250 w Pune, ale musiał uznać wyższość Emila Ruusuvuoriego. Fin wygrał 6:3, 7:6 (7-0).

Sobotni (5 lutego) mecz był szczególny z dwóch powodów. Po pierwsze, był to pierwszy półfinał turnieju ATP w karierze 26-letniego Kamila Majchrzaka (95. ATP). Po drugie, miał do wyrównania rachunki ze swoim rywalem. W ubiegłym roku Fin (87) okazał się lepszy od Polaka w meczu I rundy wielkoszlemowego turnieju US Open (6:4, 6:2, 3:6, 6:1).

Pierwszy set był wyrównany. Zarówno Kamil Majchrzak, jak i jego oponent, pilnowali własnego podania. Wydawało się, że wystarczy jeden błąd rywala, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety, ten przyszedł w gemie numer 8 i popełnił go Polak. Emil Ruusuvuori miał tylko jedną szansę na przełamanie i ją wykorzystał. Chwilę później serwując przytrafiły mu się piłki setowe. Wygrał trzecią i objął prowadzenie w meczu.

Drugi set również był wyrównany, jednak obaj zawodnicy nie byli już tak pewni przy swoim podaniu. W gemie numer 4 szanse na przełamanie miał Kamil Majchrzak. W kolejnym Emil Ruusuvuouri. Obaj jednak utrzymali swoje podanie. Aż do gema numer 8. Piotrkowianin wykorzystał drugiego break pointa i objął prowadzenie 5:3. Zapachniało trzecim setem.

Niestety, w kolejnym gemie Fin odrobił straty. Okazało się, że potrzebne będzie rozegranie tie-breaka. Zaczął się od fatalnie dla 26-latka z Polski. Przegrał punkt przy swoim podaniu, a chwilę później na tablicy wyników było 3:0 dla jego rywala.

Kolejne dwie wpadki serwisowe zwiastowały finał bez happy endu. Tak się stało. Zajmujący 87. miejsce w rankingu ATP zawodnik wygrał tie-breaka „na sucho” (7:0), a całe spotkanie 2:0. Warto dodać, że w drugim secie obaj panowie popełnili po 2 podwójne błędy serwisowe. Fin zagrał jednak aż 9 asów. Polakowi ta sztuka udała się tylko dwukrotnie.