Tenis

Majchrzak w III rundzie turnieju ATP 250

• Zakładki: 48

Polak Kamil Majchrzak wygrał swój drugi mecz w turnieju w Pune, w Indiach i awansował do kolejnej rundy. Nasz tenisista pokonał Francuza Quentina Halysa 6-3, 7-6.

W pierwszej rundzie w Pune Polak pokonał Brytyjczyka Jay’a Clarke 6-3, 7-5.

We wtorek jego rywalem był Quentin Halys (ATP 141). Francuz w I rundzie oddał trzy gemy rozstawionemu z numerem siódmym Litwinowi Ricardasowi Berankisowi. W starciu tenisistów urodzonych w 1996 roku lepszy okazał się Polak, który zwyciężył 6:3, 7:6(7).

Majchrzak prezentował wyższy poziom i bogatszy repertuar zagrań. Utrzymywał piłkę w korcie, zmieniał kierunki i rytm gry. Francuz był chaotyczny i niecierpliwy. Polak dobrze serwował i nie oddał przewagi przełamania. W dziewiątym gemie było trochę nerwowo. Halys obronił trzy piłki setowe i uzyskał break pointa. Majchrzak wybrnął z opresji i seta zakończył wygrywającym serwisem.

Drugi set był o wiele bardziej wyrównany. Partię musiał rozstrzygnąć tie-break. Halys obronił piłkę meczową asem, a po chwili miał setbola, ale wyrzucił bekhend. Przy drugim meczbolu nie wytrzymał napięcia i popełnił podwójny błąd.

W trwającym 94 minuty meczu Halys zaserwował 13 asów, a Majchrzak miał tylko jednego. Polak był skuteczniejszy w najważniejszych momentach. Obronił osiem z dziewięciu break pointów i wykorzystał dwie z trzech szans na przełamanie. Zdobył o sześć punktów więcej od Francuza (78-72).

W ćwierćfinale Majchrzak zmierzy się z rozstawionym z numerem drugim Włochem Lorenzo Musetti lub Australijczykiem Aleksandarem Vukiciem.